Offering you a complete choice of products which include skiip39ac126v2 igbt module, skiip39gah12e4v1 igbt module, skiip24ac126v1, skiip37nab12t4v1 semikron igbt, module part number skiip 11nab12t4v1 and skiip module part number skiip 37nab12t4v1.
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 1200 V |
| Voltage | 1200V |
| Collector Current | 75 A |
| Configuration | Single |
| Package/Case | SOT-227-4 |
| NTC Thermistor | No |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | Skiip39ac126v2 |
| Current Rating | 39amp |
| Brand | Semikron |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SKiiP39GAH12E4V1 |
| Current Rating | 39amp |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SKiiP24AC126V1 |
| Current Rating | 24amp |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Mounting Type | DIP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | SKiiP 11NAB12T4V1 |
| Brand | Semikron |
| Voltage | 1200V |
| Current Rating | 8A |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | SKiiP 37NAB12T4V1 |
| Brand | Semikron |
| Voltage | 1200V |
| Current Rating | 75A |
| Technology | IGBT 4 (Trench) |
| Switches | Seven Pack |
| Housing | MiniSKiiP II 3 (82x59x16) |
Minimum order quantity: 1 Piece
Nikhil Dinesh Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Inc
2nd Floor, Plot 1140, 2g, Vijay Chambers, Tribhuwan Marg, Grant Road Mumbai
Mumbai - 400004, Maharashtra, India