Prominent & Leading Wholesale Trader from Mumbai, we offer sk 15 dgdl 126 et igbt module, skiip 24ac126v1 igbt module, a5e00714562 siemens pcb, mitsubishi pm30csj060 igbt, infineon fs30r06w1e3 igbt module and 2mbi300xbe065-50 igbt module.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SK 15 DGDL 126 ET |
| Current Rating | 15amp |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 750 V |
| Voltage | 600 V |
| Collector Current | 75 A |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Package/Case | Module |
| NTC Thermistor | Yes |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SKiiP24AC126V1 |
| Current Rating | 24amp |
| Brand | Semikron |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Board Type | Multilayer |
| Sub Category | PLC Expansion Modules |
| PCB Component Type | Microcontroller |
| Control Method | V/F Control |
| Phase | 1 Phase |
| Material | FR4 |
| Copper Thickness | 1 oz |
| Surface Finish | HASL Leaded |
| Brand | Simens |
| Communication Interface | RS485 |
| make | siemens |
| usage | siemens vfd |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 750 V |
| Voltage | 1200 V |
| Collector Current | 75 A |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Package/Case | SOT-227-4 |
| NTC Thermistor | No |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Mounting Type | DIP |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Fuji |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 600 V |
| Brand | Infineon |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | FS30R06W1E3 |
| Current Rating | 30amp |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 650 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 2MBI300XBE065-50 |
| Current Rating | 300amp |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | FZ1200R12KF5 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 7MBR150VN120-50 |
| Current Rating | 150amp |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Mitsubishi |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | CM150MXL-24S |
| Current Rating | 150amp |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 600 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 6DI15A-060 |
| Current Rating | 15amp |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Infineon |
| Usage/Application | Industrial |
| Mounting Type | DIP |
| Model Name/Number | IFS150B12N3E4_B31 |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1700 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SKiiP28ANB16V2 |
| Current Rating | 28amp |
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 7MBP75TEA120-50 |
| Current Rating | 75amp |
| make | fuji |
| usage | vfd |
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | MACMIC |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | MMG75W120XB6TC |
| Current Rating | 75amp |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 2MBI450VH-120F-50 |
| Current Rating | 450amp |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Infineon |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | FS100R12KT4 |
| Current Rating | 100amp |
| make | infineon |
| usage | servo drives |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 600 V |
| Brand | Danfoss |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | DP10F600T101629 |
| Current Rating | 10amp |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Infineon |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | FP35R12KT4 |
| Current Rating | 35amp |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Part Number | MCD95-16io1B |
| Off State Voltage | 1600V |
| On State Current | 100 A |
| Surge Current | 250 A |
| Gate Trigger Voltage | 3 V |
| Package/Case | Module |
| Structure | Series - All SCRs |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 2MBI150NB-120 |
| Current Rating | 150amp |
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Spare Type | Main Circuit Interface Board |
| Voltage | 5.5V |
| Maximum Switching Frequency | 600 MHz |
| Mounting Type | SMD |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 3300 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | UPS |
| Mounting Type | DIP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 650 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 6MBP160VCA060-51 |
| Current Rating | 160amp |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Semikron |
| Part Number | SKIIP25AC126T12 |
| Usage/Application | Textile VFD |
| Model Name/Number | SEMIKRON |
| Current Rating | 25amp |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SKM150GB12VG |
| Current Rating | 150amp |
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Current | 15A |
| Color | A |
| Type | A |
| Power | A |
| Temperature Range | A |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 2MBI75N-120 |
| Current Rating | 75amp |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 2MBI200NB-120 |
| Current Rating | 200amp |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 650 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SKiiP14NAB066V1 |
| Current Rating | 14amp |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Mounting Type | DIP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1800 V |
| Part Number | MCC44-16IO1B |
| Mounting Type | SMD |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Eupec |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | BSM300GB120DLC |
| Current Rating | 300amp |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Operating Voltage | 24V |
| Brand | Semikron |
| Current | 28amp |
| Model Name/Number | SKiiP28AN16V2 |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200V |
| Model Name/Number | Skm200gah123dkl |
| Usage/Application | Motor Control, power Supplies, Welding Inverters |
| Current Rating | 200A |
| Package Type | box |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200V |
| Model Name/Number | CP10TD1-24A |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Current Rating | 10A |
| Package Type | box |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Type of Transistors | IPM |
| Part Number | 6MBP80VBA060-51 |
| Current | 80amp |
| Brand | Fuji |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Model Name/Number | 7MBI100U4S120 |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | Industrial |
| Mounting Type | DIP |
| Current Rating | 75 Amp |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Model Name/Number | FS450R12KE3/AGDR71C |
| Brand | Infineon |
| Mounting Type | DIP |
| Usage/Application | Industrial |
| Current Rating | 450 Amp |
₹ 22500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Mounting Type | DIP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Operating Voltage | 24V |
| Brand | Mitsubishi |
| Current | 150amp |
| Mounting Type | SMD |
| Model Name/Number | PM150RLA060 |
| voltage | 650V |
Nikhil Dinesh Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Inc
2nd Floor, Plot 1140, 2g, Vijay Chambers, Tribhuwan Marg, Grant Road Mumbai
Mumbai - 400004, Maharashtra, India