Leading Wholesale Trader of 6mbp100rta060 igbt module and fs450r12ke3_s1 igbt module from Mumbai.
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 600 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 6MBP100RTA060 |
| Current Rating | 100amp |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 1200 V |
| Collector Current | 450 A |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Package/Case | Module |
| NTC Thermistor | Yes |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Operating Temperature | -55°C to 150°C |
| Manufacturer | Infineon |
| Usage/Application | UPS, Inverters, Motor Drives |
Nikhil Dinesh Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Inc
2nd Floor, Plot 1140, 2g, Vijay Chambers, Tribhuwan Marg, Grant Road Mumbai
Mumbai - 400004, Maharashtra, India