Offering you a complete choice of products which include 6mbp20rta060 ipm module, 600v, 20a, igbt module 7mbi100u4s-120, 7mbr25va120a-50 igbt module, j2-q04a-d igbt module, igbt module pm75rl1a120 and skiip35nab12t4v1.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Configuration | 6 Pack |
| Rated Voltage | 600 V |
| Rated Current | 20 A |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Fuji |
| Temperature Range | -40 to 125 Degree C |
| Part Number | 6MBP20RTA060 |
₹ 21000 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 1200 V |
| Voltage | 1200 |
| Collector Current | 75 A |
| Configuration | Single |
| Package/Case | SOT-227-4 |
| NTC Thermistor | No |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 7mbi100u4s-120 |
| Current Rating | 100 |
| Brand | Fuji |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 1200 V |
| Collector Current | 25 A |
| Module Type | Dual IGBT |
| Series | 7MBR Series |
| Switching Frequency | 20 kHz |
| Application | Motor Drive, Solar Inverter, Inverter, UPS |
| Isolation Voltage | 2500 V |
| Package Type | Module |
| Operating Temperature | −40 to 125°C |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 1200 V |
| Collector Current | 100 A |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Package/Case | Module |
| NTC Thermistor | Yes |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Operating Temperature | -55°C to 150°C |
| Usage/Application | Inverters, UPS, Motor Drives |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Model Name/Number | PM75RLA120 |
| Brand | Mitsubishi |
| Usage/Application | Industrial |
| Mounting Type | DIP |
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SKiiP35NAB12T4V1 |
| Current Rating | 35amp |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 650 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SKiiP14NAB066V1 |
| Current Rating | 14amp |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Collector Emitter Voltage | 650 V |
| Collector Current | 50 A |
| Configuration | Three Phase Inverter |
| Package/Case | Module |
| NTC Thermistor | Yes |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Operating Temperature | -55°C to 150°C |
| Usage/Application | Inverters, UPS, Motor Drives |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200V |
| Model Name/Number | SKiiP 38NAB12T4V1 |
| Usage/Application | Industrial |
| Mounting Type | DIP |
| Current Rating | 100A |
| Brand | Semikron |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 600V |
| Model Name/Number | FP30R06W1E3 |
| Brand | Infenion |
| Current Rating | 37A |
| Package Type | box |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Current | 160 Amp |
| Color | Black |
| Model Number | 6MBP160RTA060 |
| Power | 600 V |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Fuji |
| Temperature Range | -20 to +50 Degree C |
| Voltage | 600 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | Industrial |
| Mounting Type | DIP |
| Model Name/Number | SKIIP32NAB125T12 |
| Current Rating | 32 Amp |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Model Name/Number | 7MBI40N120 |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | Industrial |
| Mounting Type | DIP |
| Current Rating | 40 Amp |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Mounting Type | DIP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Model Name/Number | M100RLA120 |
| Brand | Mitsubishi |
| Usage/Application | Industrial |
| Mounting Type | DIP |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | EVK71-050 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Model Number | 7MBI75SA120-150 |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | Industrial |
| Current Rating | 75 A |
| Temperature Range | -20 to +40 Degree C |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Mounting Type | DIP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Mounting Type | DIP |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | Skiip13ac126v1 |
| Brand | Semikron |
| Voltage | 2500 V |
| Usage/Application | 3- Phase Bridge Inverter |
| Current Rating | 41A |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 1DI300MP-120 |
| Current Rating | 300amp |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | 2DI150M-120 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 600 V |
| Operating Voltage | 12V |
| Brand | Mitsubishi |
| Current | 30amp |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | PSS30S92F6-AG |
| Current Rating | 30amp |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Operating Voltage | 1200V |
| Brand | Mitsubishi |
| Current | 75amps |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | PM75CL1A120 |
| Current Rating | 75amp |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Current | 20A |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Voltage | 650V |
| Brand | FUJI |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SKM400GAL124D |
| Current Rating | 400amp |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Mitsubishi |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | CM100DU-12H |
| Current Rating | 100amp |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Current | 10A |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Operating Voltage | 12V |
| Brand | Mitsubishi |
| Current | 10amp |
| Model Name/Number | PSS10S92F6-AG |
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Semikron |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Model Name/Number | SKM100GB12T4 |
| Current Rating | 100amp |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 1200 V |
| Brand | Fuji |
| Usage/Application | AC Inverter Drives |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Nikhil Dinesh Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Inc
2nd Floor, Plot 1140, 2g, Vijay Chambers, Tribhuwan Marg, Grant Road Mumbai
Mumbai - 400004, Maharashtra, India