Our product range includes a wide range of aint-02c abb control card and jgdr-g1c abb gate driver board.
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Motor Voltage | 110 V DC |
| Motor Current | 20 A |
| Control Method | 4 Quadrant |
| Feedback Type | Current Sense |
| Input Control Signal | 4 to 20 mA |
| Mounting Type | Plug In Card |
| Protection Features | Over Voltage |
| Braking Type | No Brake |
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Motor Voltage | 110 V DC |
| Application | VFD Drive |
| Motor Current | 60 A |
Nikhil Dinesh Sanghvi (Proprietor)
Sanghvi Inc
2nd Floor, Plot 1140, 2g, Vijay Chambers, Tribhuwan Marg, Grant Road Mumbai
Mumbai - 400004, Maharashtra, India